Den otevřených dveří a Drakiáda v Požární stanici Petrovice

V sobotu 1. 9. 2012 pořádal Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje a Sdružení hasičů ČMS Ústeckého kraje Den otevřených dveří v Požární stanici Petrovice. Návštěvníci se mohli seznámit s vybavením a technikou této moderní požární stanice. Na programu byly ukázky ze zásahové činnosti hasičů, Celní správy a Policie ČR, ukázky techniky, hasičské i policejní. Zaujala zejména ukázka hašení požáru, slaňování z požární věže a výcvik psů celní správy. 

V sobotu 1. 9. 2012 pořádal Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje a Sdružení hasičů ČMS Ústeckého kraje Den otevřených dveří v Požární stanici Petrovice. Návštěvníci se mohli seznámit s vybavením a technikou této moderní požární stanice.

Na programu byly ukázky ze zásahové činnosti hasičů, Celní správy a Policie ČR, ukázky techniky, hasičské i policejní. Zaujala zejména ukázka hašení požáru, slaňování z požární věže a výcvik psů celní správy. Návštěvníci se seznámili se zázemím hasičů, kteří jsou předurčeni k zásahům na dálnici D8 a v tunelech Libouchec a Panenská na hranicích se SRN.
 
Od 11:00 se u požární stanice i přes nepřízeň počasí konala Drakiáda pro děti i dospělé. Vypuštěno bylo 30 draků. Vítězové soutěže o nejvýše vypuštěného draka byli odměněni. Nechybělo ani opékání buřtů.
 
Akci sponozorovali: Sdružení hasičů ČMS Ústeckého kraje, Senátor Jaroslav Doubrava, Hasičské obchodní centrum, Uzeniny Hrstka Trmice, Bc. Barbora Hasseová, AD HOC-PO + Bozp, Pohřební služba Auriga – Litoměřice.