Cyklohlídky městské policie vyrazily do terénu

Kolem jablonecké přehrady bude opět možné potkat strážníky na kolech. První cyklohlídka vyjela v Jablonci nad Nisou ve čtvrtek před Velikonocemi. 

„Stejně jako v loňském roce se budou věnovat prioritně okolí jablonecké přehrady. Ale protože jsou v současnosti vybaveni i dvojicí elektrokol, mohou rozšířit perimetr svojí činnosti i do vzdálenějších koutů Jablonce nad Nisou. Počítají především s častějšími kontrolami Rýnovic, Žižkova Vrchu, Srnčího dolu, Prosečského hřebenu a Vrkoslavic,“ říká ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Roman Šípek. 

Aktuálně se strážníci věnují především dodržování všech platných omezení na základě Nařízení vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR. Od 3. do 8. dubna hlídky například zjistily 43 osob bez roušky nebo jiné ochrany dýchacích cest a  ve 24 případech domlouvaly skupinám lidí, kteří nedodrželi nařízení pohybu maximálně ve dvojici. Ve stejnou dobu strážníci zkontrolovali 126krát 14 stánků a 250krát 35 parků a hřišť, aby se zde neshromažďovaly osoby. Dvakrát našli ležícího člověka, které předali záchrance, jednou zasahovali při dopravní nehodě, jednou 
při lesním požáru a v jednom případě řešili napadení ženy. Násilníka předali státní policii. „Drtivou většinu prohřešků nyní řešíme domluvou. Lidé se chovají vstřícně a výtku přijímají,“ konstatuje Šípek s tím, že se o prodlouženém víkendu soustředí na kontroly pravidel nouzového stavu zvláště s důrazem na možnost sportování bez roušky v případě, kdy okolo není více lidí.